Forum Szczepu 62 MDHiZ "Szaniec" im. Batalionu Harcerskiego "Zośka"

Forum Szczepu 62 PDHiZ >www.62pdhiz.harc.pl<

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-07-06 20:14:14

Krzysztof
Szef
Zarejestrowany: 2006-10-11
Posty: 698
Prawdziwe imię: Krzysztof
Drużyna: Szczep 62 MDHiZ "Szaniec"
Reputacja :  [+ 56/ -7 ]
Serwis

Jak spakować sie na obóz?

Pakujemy się w duży plecak, pojemność nie powinna przekraczać 60-80 litrów. Na obóz nie wolno spakować się w torbę. W trakcie drogi do obozowiska torba staje się ciężka i niewygodna. Styl harcerski w drużynie harcerzy wymaga, by spakować się w plecak i nie nieść nic w ręku. Jeśli już nie mamy miejsca w plecaku, a mamy zamiar coś przytroczyć, to zawsze robimy to tak, by plecak nie wyglądał jak toboł Jasia Wędrowniczka, czyli staramy się przytroczyć te rzeczy, które będą wyglądać estetycznie. To znaczy: nic sie nie majta, wszystko jest przytroczone ścisło do plecaka. jesli troczysz śpiwór, włóż go w torbę na śmieci (reklamówkę) i zawiń.  Zabezpieczysz go w ten sposób przed wilgocią i będziesz miał w czym spać. Pamiętaj, w torbie foliowej jest w śpiwór a nie pokrowiec. Jedzenie schowaj do plecaka podręcznego.

Oto kilka rad, zanim zaczniesz pakowanie:

Rzeczy potrzebne podczas pierwszych godzin na obozie spakuj na wierzch. unikniesz "wybebeszania" plecaka w poszukiwaniu potrzebnego przedmiotu. pamiętaj, ze po przyjeździe musisz zbudować sobie dach nad głową
Pierwszy dzień (w kolejności "od góry"): poncho, menażka, niezbędnik, kubek, przybory do mycia, ubranie do pracy

Na zbiórkę przychodź zawsze w mundurze, chyba, że jest ogłoszone inaczej, pod mundurem miej koszulkę drużyny, w trakcie drogi będziesz mógł zdjąć mundur.

Rzeczy cięższe pakuj na sam dół, spakowane na górze kołyszą w trakcie marszu.

Nie polecamy brania na obóz jaśka lub poduszki. Zajmuje bardzo dużo miejsca w plecaku, a najczęściej i tak nie jest używany na obozie.

Oznacz przed wyjazdem elementy swojego umundurowania, menażkę, kubek, niezbędnik i inne przedmioty. W ten sposób unikniesz pomyłki na obozie, gdy w namiocie harcerze będą mieli podobne wyposażenie. Marker z menażki się zmywa, trwalsze jest wytłoczenie np. inicjałów lub przywiązanie czegoś na stałe.

Zszyj getry z wywijkami (lub weź białe skarpety). Unikniesz w ten sposób dodatkowej pracy na obozie. Jeśli nie wiesz, jak to dokładnie zrobić, spytaj zastępowego lub rodziców

Jeśli widzisz, że wszystko Ci się nie zmieści, zadzwoń do swojego zastępowego, przybocznego, drużynowego. Pomoże Ci się dobrze spakować. Na pierwszy dzień obozu nie ma nic gorszego niż źle spakowany plecak. Poza tym możesz dogadać się z kolegą, może nie wszystko jest potrzebne Wam obu!


"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein

"Przyjaciół nie pozyskuj lekkomyślnie, a tych, których pozyskasz, lekkomyślnie nie porzucaj."
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo